APEL MIESZKAŃCÓW GMINY PRAŻMÓW

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 lutego 2020

w sprawie zdecydowanego sprzeciwu odnośnie wyboru i realizacji obydwu wariantów - „północnego” przez miejscowość Ustanów i „południowego” przez miejscowość Nowy Prażmów, Uwieliny - w związku z planowaną budową obwodnicy aglomeracji warszawskiej na terenie Gminy Prażmów.

Mieszkańcy Gminy Prażmów są przekonani, że budowa obwodnicy aglomeracji warszawskiej w obydwu wariantach biegnących w granicach gminy Prażmów stanowi dla nich poważne zagrożenieInwestycja o tak dużym zakresie pogorszy warunki życia, będzie prowadzić do pozbawienia mieszkańców ich domów, gospodarstw rolnych, drastycznego zmniejszenia wartości nieruchomości, które stanowią dorobek ich życia.

 

Gmina Prażmów była dotychczas miejscem cichym i spokojnym. Na tym terenie ustanowione zostały formy ochrony przyrody – Warszawski Obszar Chronionego Krajobrazu i Chojnowski Park Krajobrazowy. Osoby podejmujące decyzje o przeprowadzce do naszej Gminy kierowały się jej walorami przyrodniczymi, możliwością odpoczynku po pracy w czystym powietrzu i ciszy.

 

Nie może być tak, że nagle mieszkańcy dowiadują się, że pozbawieni zostaną dorobku całego swojego życia tylko dlatego, że projektanci planując przebieg trasy przez środek obszaru stanowiącego spójny obszar terenów rolnych i zabudowy, nie biorą pod uwagę  argumentów mieszkańców oraz przedstawicieli  reprezentujących ich samorządów.

Wyrażamy stanowczy sprzeciw przeciwko budowie drogi w obydwu wariantach zlokalizowanych na terenie gminy Prażmów i popieramy wariant  budowy obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 50.

 

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-02-18
Data publikacji:2020-02-18
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:5184