Urząd Gminy Prażmów

Najnowsze aktualności

W Urzędzie Gminy Prażmów obowiązują dwa dni pracy wewnętrznej (każdy wtorek i czwartek) bez obsługi interesantów.

Dotyczy to: Referatu Podatków i Opłat Lokalnych, Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarowania Odpadami Komunalnymi,  stanowiska ds. geodezji i ds. urbanistyki oraz Urzędu Stanu Cywilnego i stanowiska ds. ewidencji ludności.

Pozostałe wydziały i stanowiska przyjmują interesantów każdego dnia w godzinach pracy urzędu.

Ponadto interesanci w sprawach dowodów osobistych, ewidencji ludności na stanowisku ds. obywatelskich i w Urzędzie Stanu Cywilnego obsługiwani są wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym umówieniu terminu wizyty, za wyjątkiem sporządzenia aktu zgonu i aktu urodzenia.

Artykuły

Informacja o utrudnieniach na liniiach autobusowych L17 i L19

20 maja 2022

Szanowni Mieszkańcy,

 

W związku z planowaną przebudową ul. Pod Bateriami w Piasecznie trwają prace związane z ustalaniem tras objazdowych liniiach autobusowych L17 i L19 obsługujących naszą Gminę.

 

Ze względu na planowane zamknięcie tak istotnego ciągu komunikacyjnego konieczne będzie wprowadzenie objazdów na obydwu liniach. Zachowanie kursowania obydwu linii do przystanku przy Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno wiązałoby się ze znacznym wydłużeniem ich tras, w wyniku wprowadzenia objazdów.

 

Mając na uwadze, że na trasie przejazdu wszystkich linii mogą występować utrudnienia w dojeździe do centrum Piaseczna, proponowane jest skrócenie linii L19 do pętli w Zalesiu Górnym, co umożliwiłoby skorzystanie z pociągów Kolei Mazowieckich w ramach oferty Wspólnego Biletu.

Jednocześnie planowane jest zapewnienie skomunikowania autobusów linii L13 z autobusem linii L19 na pętli w Zalesiu Górnym.

 

Natomiast na linii L17 w dni powszednie autobusy dojeżdżałaby do centrum Piaseczna ul. Orężną, a w dni wolne skończyłyby trasę w Zalesiu Górnym.

 

Jest to duże utrudnienie dla naszych mieszkańców, ale musimy brać pod uwagę, że w tym samym czasie nastąpi nałożenie się wielu zadań inwestycyjnych w obszarze gminy Piaseczno i ustalając zmiany w kursowaniu komunikacji autobusowej na terenie Gminy Prażmów i Gminy Piaseczno organizatorzy będą dążyć do zapewnienia możliwie najprostszych tras, odpowiednio długich postojów wyrównawczych i zachownia regularności kursowania komunikacji.

Czytaj więcej o: Informacja o utrudnieniach na liniiach autobusowych L17 i L19

Zawiadomienie o zwołaniu XL sesji Rady Gminy Prażmów

20 maja 2022

               Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2022r., poz. 559 z późn. zm.) zwołuję XL Sesję Rady Gminy Prażmów na dzień 27 maja 2022 r. (piątek)  godz. 12.

Sesja odbędzie się w trybie stacjonarnym w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Prażmów, przy ul. Piotra Czołchańskiego 1 w Prażmowie.

Czytaj więcej o: Zawiadomienie o zwołaniu XL sesji Rady Gminy Prażmów

INFORMACJA W SPRAWIE TRANSPORTU PUBLICZNEGO L-17 i L-19

9 maja 2022

WAKACJE DLA DZIECI Z NASZEJ GMINY

5 maja 2022

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wakacyjną przygotowaną przez GOPS

Czytaj więcej o: WAKACJE DLA DZIECI Z NASZEJ GMINY

2 maja urząd nieczynny!

26 kwietnia 2022

Informujemy, że na podstawie Zarządzenia Wójta Gminy Nr 57.2022 z dnia 20.04.2022 r. w dniu 02.05.2022 r. Urząd Gminy Prażmów będzie nieczynny.

Czytaj więcej o: 2 maja urząd nieczynny!

Poradnik RBC Bądź Gotowy

26 kwietnia 2022

Zapraszamy do zapoznania się z informatorem przygotowanym przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa na czas wojny i kryzysu.

Czytaj więcej o: Poradnik RBC Bądź Gotowy

Stowarzyszenie Perły Mazowsza zaprasza lokalnych wytwórców

25 kwietnia 2022

Przywrócenie trasy podstawowej linii L19

15 kwietnia 2022

W związku z otwarciem ulicy Kasztanowej w miejscowości Jeziórko, od dnia 16.04.2022 r. od początku kursowania linii dziennych wprowadzone zostaną następujące zmiany w układzie komunikacyjnym:

L19 przywrócenie trasy podstawowej w miejscowościach Ustanów, Jeziórko i Krupia Wólka

 

Czytaj więcej o: Przywrócenie trasy podstawowej linii L19

Pomoc dla zwierząt pochodzących z Ukrainy.

11 kwietnia 2022
Powiększ zdjęcie

Dzięki uprzejmości firmy Aquael Gmina Prażmów otrzymała karmę oraz materiały dla zwierząt z przeznaczeniem na pomoc zwierzętom pochodzącym z Ukrainy, które przybyły wraz ze swoimi właścicielami lub zostały adoptowane przez mieszkańców Gminy. Część darów została także przekazana schronisku Prima-Vet do którego również trafiły zwierzaki z Ukrainy.

Czytaj więcej o: Pomoc dla zwierząt pochodzących z Ukrainy.

Jak zachować się podczas wojny i kryzysu?

7 kwietnia 2022

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przygotowało „poradnik na czas kryzysu i wojny”. To zbiór instrukcji i pożądanych zachowań na wypadek sytuacji kryzysowych, w tym wojny. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa stworzyło go w odpowiedzi na zapotrzebowanie społeczne i trwającą za naszą wschodnią granicą inwazję wojsk rosyjskich na Ukrainę.

Czytaj więcej o: Jak zachować się podczas wojny i kryzysu?